Ratna mornarica Sjedinjenih Američkih Država proglašena je krivom zbog piratstva te mora softverskoj kompaniji platiti 154.400 dolara. Tvrtka Bitmanagement Software GmbH iz bavarskog gradića Berga tužila je mornaricu 2016. godine zbog nepoštovanja autorskih prava.
Bavarski softveraši tvrde da su mornarici prodali 38 kopija svog softvera za virtualnu stvarnost BS Contact Geo, ali da je mornarica, dok su još pregovarali o dodatnim licencijama, instalirala bez njihova pristanka sporni program na najmanje 558.466 računala između 2013. i 2015. godine.
Mornarica se branila da je, čim je doznala za tužbu, uklonila sve osim 34 kopije sa svojih računala, što je pomoglo da odšteta, sa tužbom traženih 600 milijuna dolara, padne na 154.400. Drugi važan faktor za smanjenje odštete bilo je mišljenje sudskoga vještaka prema kojemu Bavarci ne bi postigli cijenu od 1500 dolara po kopiji prodanog softvera, nego samo oko 200 američkih dolara, s obzirom na popust na količinu od 558.466 kopija, koji bi morali dati.
Slika: Bitmanagement Software GmbH